Preživite dan s koliščarji!

Z različnimi aktivnostmi želimo v  Društvu Fran Govekar Ig obdobje koliščarjev približati domačinom in obiskovalcem Ljubljanskega barja.

Zato smo tudi mi postali koliščarji in vam lahko pričaramo dan s koliščarji. Lahko se nam pridružite na prireditvi Koliščarski dan, ki bo v soboto, 23. avgusta 2014 v Dragi pri Igu.

Koliščarski dan Koliščarski dan Koliščarski dan Koliščarski dan

Lahko pa se dogovorimo, da vas koliščarji obiščemo na vaši prireditvi in pripravimo kratek program:

• 15 - 20 minut - predstavitev obdobja koliščarjev - absolvent arheologije in lokalni turistični vodnik Dejan Veranič
  • 5 - 10 minut - predstavitev povesti Janeza Jalna Bobri
  • 15 - 20 minut - odlomki iz povesti Janeza Jalna Bobri - lutkovna, mladinska ter odrasla gledališka skupina Društva Fran Govekar Ig
  • Možnost nakupa serije razglednic Iz življenja koliščarjev ter drugih materialov izdanih v okviru projekta V deželi koliščarjev

Naš nastop poteka v koliščarskih oblačilih, z orodjem in orožjem koliščarjev ob koliščarski koči. Obiskovalci si ogledajo koliščarsko posodje in druge predmete.

Udeleženih je od 12 do 15 koliščarjev.

Cena za predstavljen program je 300 eur oz. po dogovoru, glede na oddaljenost prizorišča.
Informacije na GSM: 051-374-475.

Postani koliščar tudi ti!